Kukající vlci Feeder Team

Šternberský Feeder Cup

2.ROČNíK ŠTERNBERSKÝ FEEDERCUP 2008 výsledky

 
 

O víkendu, 27.9. - 28.9. 08 proběhl závod na revíru 411 077 Sázava 6, úsek pravý břeh nad jezem elektrárny v obci Rataje, na který se všichni netrpělivě celý rok těšili. Vůbec to není kvůli rybám, ale perfektní parta, nádherné prostředí Sázavy, večer rožnění selátka a báječná oddychová atmosféra ho řadí na jeden z nejhezčích závodů v roce. Pořadatel, Šternberská garda a MO ČRS Český Šternberk si dali záležet, připravili trať i s vysekáním, objednali počasí, že vyšlo na jedničku a tak jen malá, křišťálově čistá voda dala tušit, že to bude velmi technicky náročné, což se potvrdilo.


foto

Organizační výbor :

Ředitel závodu : Milan Štěpnička st.

Garant závodu : Milan Štěpnička ml.

Technický ředitel: Vladimír Baranka

Hlavní rozhodčí: Radana Srbová

Jury : nebyla potřeba, protesty se řešily na místě.

Sponzor závodu: Maso Třebovle s.r.o., MO ČRS Český Šternberk a RoyalBait

foto


V sobotu ráno se začalo pomalu sjíždět 57 závodníků, mezi nimiž nechyběla ani největší esa feederového chytání. Šternberská garda měla promyšleno vše do posledního detailu a tak pamatovali i na naše žaludky a po příjezdu každý dostal vynikající držkovou polévku, která při ranní teplotě plus 3°C bodla a příjemně nás zahřála.

foto

Ubytovali jsme se, zaprezentovali, zaplatili startovné a vylosovali si svoje místa. V půl jedenácté začala příprava a od půl jedné se chytalo. Řeka tekla přímo pod kempem, takže na všechna místa to bylo, co by kamenem dohodil. Času bylo habaděj a tak smíchat jeden pytlíček černé plotice s jedním pytlíčkem jesen, tloušť, cejn od Lorpia a s hlínou, provléknout u dvou jemných pikříků očka bylo dílem okamžiku a tak jsme měli spoustu času na pokec s klukama, s kterýma jsme se dlouho neviděli.

foto

foto

Potvrdilo se mi, že to je velmi těžká technická voda, navíc s čistou, studenou vodou a tak ten, kdo tam nafedroval půl kýble krmení a dva litry živé neměl naprosto žádnou šanci. Ryby braly velmi opatrně, jen se opravdu nepatrně přihnula špička a musel následovat okamžitě zásek. V úlovcích převažoval tlouštík, plotička, podoustvička,občas cejnek či ouklej, ale všechny hodně malých rozměrů. Já si několika malými kuličkami o velikosti pomeranče zakrmil dva metry od protějšího břehu a více jsem už nekrmil. Řeka skoro stála a tak stačilo hodně malé krmítko do 15g. Chytal jsem dole devítku fluokarbon, dvacítku háček a střídal jsem jednoho většího červíka s malou pinkou, nebo dvě malé pinky nejčastěji červenobílé kombinace. Zhruba do minuty přišel sotva znatelný záběr a já ho buď trefil, nebo ne. Nepodařilo se mi trefit takových 15-20 záběrů, ale nejspíš to bylo od hodně malých rybek. Vyplatilo se nasadit ty nejjemnější špičky, na kterých je vidět každý nepatrný pohyb. Nakonec jsem chytil zhruba pětadvacet rybiček, na které jsem dělal s váhou 1900g jedničku v sektoru.

foto

Počasí vyšlo opravdu perfektně, bylo nádherné babí léto a tak jsme si v klidu zabalili a mezitím mistři řeznického cechu připravovali na rožni prasátko. Někteří z nás jsme využili krásného počasí, vzali jsme vláčáky a ještě jsme se šli projít a trošku "provětrat" krabičky s přívlačovými nástrahami. Sázava je tuto dobu opravdu kouzelná, takže i romantické duše si přišli na své. Podařilo se nám chytit štičky, tlouštíky, okouna a dokonce tři potočáky. Rychle se setmělo a byl čas k návratu.

foto

Mezitím v táboře už převládala bujará nálada, baštilo se prasátko, ochutnávalo pivko Svijany a každý za sebe chrlil svoje zážitky ze závodu. Azbest chytil kytáru pod krkem, přidal se k němu jeden místní kytarový virtuos a byla pohodička.

foto

Roman s Honzou Kuku vymysleli perfektní schovávačku před dotěrnými komáry...

foto

Na řadu přišly i klasické táborové hry, jako třeba kdo má svátek, dá panáka. Je jedno, že už spí ve spacáku, o to je to zajímavější hra. No a bylo Václava, tak to odnesl chudák Vašek. Tedy spíš byl donesen...

foto

Když nás to přestalo bavit, břicha jsme měli nacpaná k prasknutí, šli jsme spát. Ovšem ráno se někteří museli maskovat a schovávat před dotěrným sluníčkem...

foto

Druhý den bylo ještě krásnější počasí, od rána vylezlo sluníčko a řeka se ani o kousek nepřibarvila. Bylo jasné, že to bude ještě těžší, než včera. Ještě se povedlo, že všichni, co jsme dělali včera jedničku, jsme se sešli ve dvou sektrech E a F vedle sebe, což nebylo nijak povzbuzující. Většinou nám zbylo krmení ze včerejška, takže jsme jen protáhli vlasec očkama a šli na vynikající polévku, která nám hodně bodla. Zleva vedle mě seděl Azbest a zprava Radek a vylosoval jsem si naprostou mělčinu až do půlky řeky, kde i vezírek byl tak 10cm ve vodě. Naproti byla skála, pod kterou jsem pár kuliček zakrmil. Prostě flek, kde bych si nikdy nešel zachytat. Nakonec jsem přemluvil tři ježdíky, hrouzka,tlouštíka, dvě plotičky a jednoho minicejnka a dělal na ně neuvěřitelných 750g a trojku v sektoru! Ale ani jinde to nebylo o moc lepší, jen se někomu podařilo chytit náhodnou větší rybu, většinou tlouštíka, na kterou samozřejmě bodoval.

Všichni netrpělivě čekají na vyhlášení

foto

Vítěz sektoru A sobota, Semecký Filip s váhou 1950g

foto

Vítěz sektoru B sobota, Karel Staněk, váha 1350g

foto

Vítěz sektoru C sobota, Ouředníček Jiří váha 1950g

foto

Vítěz sektoru D sobota, Petr Azbest Hahn s váhou 1180g

foto

Vítěz sektoru E sobota, Jiří Technik Smutný s váhou 2820g

foto

Vítěz sektoru F sobota, Roman Bartoň s váhou 1740g

foto

A je tu neděle, vítěz sektoru A Štěpnička Martin s váhou 1810g

foto

Vítěz sektoru B neděle, Juraj Šurgota s váhou 1420g

foto

Vítěz sektoru C neděle, Honza Kuku Douša s váhou 1140g

foto

Vítěz sektoru D neděle, Bohouš Dušánek s váhou 1550g

foto

Vítěz sektoru E neděle, prcek Kuchař Petr s váhou 1500g

foto

Vítěz sektoru F neděle, V.D.Barten, Roman Bartoň s váhou 3050g

foto

Kluci Šternberský kolem nás běhali, starali se o nás, dělali nám perfektní servis a tak nenechali nic náhodě a kromě sektorových pohárů, mládežníků, žen ocenili i všechny sponzory. A jak jinak, než dobrým papáníčkem...

foto

foto

A jdeme na stupně vítězů. První tři nejlepší mládežníci, Semecký Filip, Štěpnička Martin, Štěpnička Vojtěch

foto

Nejlepší oceněná žena, Marcela Věchetová

foto

Naše hlavní rozhodčí, Radana Srbová ,(Magda aby se nedružil)

foto

Sečteno, podtrženo desáté místo Pavel Sofron váha 1580g, součet 5bodů

foto

Deváté místo, věčně usměvavý Vašek Hlína, váha 2330g, součet 5bodů

foto

Osmé místo muž s brašnou, který nesmí projít Petr Bromovský váha 1850g, 4,5bodu

foto

Sedmé místo, labužník a velký znalec dobrého papů, Roman Srb 2500g, 4,5bodu

foto

Šesté místo, Bohouš Dušánek, váha 1550g, 4body

foto

Páté místo, Ouředníček Jiří váha 2700g, 4body

foto

Čtvrté místo, bramborová medaile, prcek Petr Kuchař váha3060g, 4body

foto

Třetí místo, bronzová medaile, Jan Kuku Douša, váha 2340g a 3body

foto

Druhé místo, stříbrná příčka, Jiří technik Smutný, váha 3920g, 3body

foto

Vítěz, první místo, Roman Bartoň váha 4790g, 2bodyfoto

Všem vítězům blahopřejeme!!

foto

Kluci, dík, připravili jste parádní závod se vším všudy.

Výsledková listina :


1. Bartoň Roman 1740 1 3050 1 4790 2
2. Smutný Jiří 2820 1 1100 2 3920 3
3. Douša Jan 1200 2 1140 1 2340 3
4. Kuchař Petr 1560 3 1500 1 3060 4
5. Ouředníček Jiří 1950 1 750 3 2700 4
6. Dušánek Bohuslav 700 3 850 1 1550 4
7. Srb Roman 1150 2,5 1250 2 2500 4,5
8. Bromovský Petr 1150 2,5 700 2 1850 4,5
9. Hlína Václav 1680 2 650 3 2330 5
10. Sofron Pavel 1020 2 560 3 1580 5
TOPlist